سرطان خون چیست ؟ ، سرطان بیماری می باشد که در مرحله ی رشد آن یک گروه از سلول های بدن از کنترل بدن خارج می شود . و توده یا همان تومور شکل می گیرد .

سرطان خون ، به گروهی از بیماری ها گفته می شود که سلول های نافرمان ، جزو گروه دستگاه گردش خون بدن انسان می باشند . چند نوع سرطان به سلول های سازنده خون حمله می کنند . نشانه های آن ها بسیار آرام بروز می شود و در خیلی از مواقع در بعضی از افراد هیچ گونه نشانه و علائمی ندارد . بنابراین ممکن است نفهمید که آن ها به بدنتان وارد شدند . اما به طور کلی چند نشانه برای تشخیص سرطان خون موجود است که در ادامه قصد داریم به آن ها بپردازیم با ما همراه شوید .
سلول های خونی در مغز استخوان ساخته شده و این همان جایی می باشد که اول شروع سرطان خون یا لوسمی می باشد . لوسمی سرطان بافت خون ساز بدن ، یعنی مغز و استخوان و دستگاه لنفاوی می باشد . بیشتر منشا شروع این سرطان در گلبول های سفید خون است . در لحظات عادی گلبول های سفید خون به جنگ مقابله با بیماری می روند . این سلول ها به شکل عادی رشد می نمایند و به طور دقیق و برنامه ریزی شده ای به اندازه لازم بدن تقسیم می شوند در لوسمی این عمل به هم می ریزد و مغز استخوان مقدار بسیار زیادی گلبول سفید غیر عادی تولید می نماید و شکل آن ها با گلبول های سفید عادی فرق دارد . همینطور کارشان را به درستی انجام نمی دهند در آخر این سلول های غیر عادی و نارس از تولید شدن گلبول های سفید عادی جلوگیری می نمایند و در آخر توانایی بدن کم کم در مقابل بیماری ها کم می شود . سرطان خون و یا همان لوسمی دارای انواع بسیار زیادی می باشد . بعضی از آن ها به سرعت و یهویی وخیم و حاد می شوند و برخی دیگر امکان دارد خیلی سال ها طول بکشد تا نشانه هایی را از خود نشان دهد که به آن ها لوسمی مزمن گفته می شوند . از اولین هشدار ها نیز می تواند نتیجه ی غیر عادی آزمایشی باشد . خیلی از نشانه های سرطان های خون به این دلیل اتفاق می افتد که سلول های سرطانی سلول های خونی سالم شما را از رشد و کار طبیعی خود باز می دارد .