بهترین روش ها برای درمان سرفه

بهترین روش ها برای درمان سرفه ، سرفه یکی از واکنش های طبیعی می باشد که در بسیاری از موارد ممکن است آزار دهنده باشد. سرفه ممکن است زمانی رخ دهد که راه تنفس مسدود شده باشد. چند نمونه از دلایل سرفه نیز آلرژی، سرماخوردگی و آنفولانزا می باشد. در بعضی از موارد سرفه های پی در پی می تواند باعث اختلال در خواب شود.


داروهای بسیار زیادی برای جلوگیری از سرفه وجود دارد که گاهی برای بعضی از افراد موثر نمی باشد. ما در این مقاله 5 روش خانگی برای جلوگیری از سرفه را به شما معرفی خواهیم کرد.


درمان خانگی سرفه :


قرقره آب نمک :


نمک یکی از موادی است که می تواند التهاب را از بین ببرد. در بسیاری از موارد برایمان پیش آمده است که برای جلوگیری یا برطرف کردن عفونت ها آب نمک قرقره کنیم. زمانی که آب نمک قرقره می کنیم افزایش ph باعث می شود باکتری ها از بین بروند. افرادی که به صورت مکرر سرفه می کنند می توانند با قرقره کردن آب نمک این مشکل را حل کنند.


تنفس در بخار :


تنفس بخار یکی از بهترین روش ها برای درمان سرفه ی خشک به خاطر آلرژی یا سرفه های مرطوب مربوط به برونشیت و عفونت های تنفسی می باشد. تنفس هوای گرم می تواند مجاری تنفسی را مرطوب کرده و با منقبض کردن آنها التهاب را کاهش دهد. برای کاهش سرفه چند قطره روغن خالص اسانس نعنا را به آب جوش اضافه کنید و زمانی که آب جوش آمد و بخار کافی تولید شد. با انداختن حوله یا پارچه روی سر خود بخار را تنفس کنید.


زنجبیل :


مصرف زنجبیل تازه نیز یکی از بهترین روش ها برای درمان سرفه می باشد. اگر دوست ندارید زنجبیل را به صورت تازه مصرف کنید می توانید چای زنجبیل میل کنید.


عسل و لیمو :


مصرف عسل و لیمو هر شب قبل از خواب می تواند سرفه را از بین ببرد و گلو را تسکین دهد. یک لیمو و دو قاشق سوپ خوری را به یک لیوان آب ولرم اضافه کرده و میل نمایید.


شیر زرد چوبه :


زردچوبه یکی از ادویه هایی است که پزشکان تب سنتی کشورهای مختلف از آن برای درمان مشکلات تنفسی، گوارشی و پوستی استفاده می کنند. برای درست کردن شیر زردچوبه دو قاشق چای خوری زردچوبه را به شیر گرم اضافه کرده و دو بار در روز میل کنید. بهتر است از شیر بز استفاده کنید.