بیماری لوپوس چه نوع بیماری است
بیماری لوپوس چه نوع بیماری است

بیماری لوپوس چه نوع بیماری است ، رایج ترین بیماری روماتولوژی است، لوپوس به بیماری خود ایمنی گغته می شود که بر روی بسیاری از قسمت های مختلف بدن تاثیر می گذارد.

 طبق آمار جهانی از هر 10 هزار نفر تقریبا سه نفر به این بیماری مبتلا می شوند که خطر ابتلا در خانم ها 9 برابر بیش تر از آقایان است. بدانید که شدت لوپوس در علائم آن تاثیر دارد و برای تشخیص لوپوس نمی توان تنها به یک چیز اشاره کرد.

رایج ترین علائم بیماری لوپوس 


سردرد که درگیری مغز موجب سردرد می شود و مسکن هم نمی تواند این درد را خوب کند. حساسیت به نور که این بیماران به نور خورشید حساسیت دارند. احساس درد در قفسه سینه که به دلیل التهاب پرده های کناری قلب و ریه احتمال این که فرد دچار درد قفسه سینه می شود. احساس خستگی که چنانچه بیش از حد این حالت را داشتید به پزشک متخصص مراجعه کنید. تشنج که علت تشنج می تواند ضایعات قدیمی مغز باشد. ریزش موی سر که برخی از بیماران مبتلا به ضایعات پوستی مزمن( دیسکوئید ) در سر نمی توانند ریزش موی خود را درمان کندد. لوپوس در سراسر دنیا شناخته شده است و شروع لوپوس قبل از 5 سالگی نادر می باشد و نمی توان از لوپوس پیشگیری کرد.

برخی از عوارض بیماری لوپوس 


بسیاری ازافراد مبتلا به لوپوس فعال، به طور کلی احساس مریضی کرده و از تب و کاهش وزن و خستگی شکایت دارند و یک نوع خاص از لوپوس فقط بر روی پوست تاثیر می گذارد. علت این بیماری نا شناخته است و ویروس ها، مواد شیمیایی، زیست محیطی و ژنتیک هم از دیگر عوامل بروز بیماری لوپوس است.

نتیجه گیری 


درمان بیماری لوپوس بستگی به نوع و نشانه های بروزکرده متفاوت است و مشخص کردن این که شما به درمان خاصی احتیاج داشته باشید یا نه و نوع آن نیاز به بررسی پزشک دارد. داروهایی که برای درمان این بیماری استفاده می شوند داروهای ضد التهابی، داروهای سرکوب کننده ایمنی و داروهای ضد مالاریا می باشد.