جراحی بینی
مدل بینی

جراحی بینی چیست ، امروزه در دنیا افراد زیادی وجود دارند که به دنبال راه هایی برای زیبایی بیشتر هستند. یکی از جراحی های محبوب این روزها، جراحی بینی استبینی یکی از اجزای موجود در چهره هر فردی است که تاثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت چهره فرد می گذارد. 

این جراحی در کشور ما و به خصوص در بین جوانان بسیار محبوب می باشد.


درمان مشکلات بینی با عمل رینوپلاستی


چون بینی در مرکز صورت است، بنابراین در مرکز توجه قرار گرفته و روی جذابیت و زیبایی بسیار موثر می باشد. البته این زیبایی از دیدگاه هر فردی متفاوت خواهد بود. بینی هایی که دارای مشکل انحراف، بزرگی جزئی و یا گوشتی هستند، بهترین راه برای حل مشکل آنها انجام جراحی بینی است. عمل بینی یا رینوپلاستی به منظور زیبایی و رفع ایرادات بینی انجام می شود. البته اکثر افرادی که این عمل را انجام می دهند، هدف آنها از این عمل زیباتر شدن می باشد. در عمل بینی انحراف پولیپ، شکستگی، سپتوم بینی و کج بودن آن درمان می شوند. عمل بینی به منظور رفع بیماری های مربوط به بینی و یا زیباتر شدن چهره روز به روز طرفداران زیادی پیدا می کند. این عمل موجب تغییر سایز بینی شده، قوز بینی با کمک این عمل برداشته می شود و تاثیر زیادی در تغییر سایز سوراخ های بینی دارد. همچنین موجب تغییر در ظاهر بینی های گوشتی و استخوانی خواهد شد.


سن مناسب برای عمل بینی


افراد هنگامی که به سن بلوغ می رسند، در ظاهر و چهره آنها تغییرات زیادی صورت می ‌گیرد. این تغییرات ممکن است موجب نارضایتی افراد از چهره آنها شود‌. بنابراین به دنبال عمل های زیبایی برای بهتر شدن چهره خود هستند. تغییرات ناگهانی که در سال بلوغ صورت می‌گیرد، موجب شده تا عمل بینی در میان جوانان متداول شود. اما بهتر است که زمان انجام این عمل هنگامی باشد که صفحات رشد بینی بسته شده اند. در دختران صفحات رشد بینی در سن ۱۵ سالگی و در پسران در سن ۱۷ سالگی بسته می شود. پس بهترین سن برای عمل بینی در دختران ۱۶ سالگی و در پسران ۱۷ سالگی خواهد بود تا این عمل بهترین نتیجه را داشته باشد.


جراحی بینی های گوشتی و استخوانی


افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، برای اینکه نتیجه عمل آنها بهتر باشد باید زمان بیشتری منتظر بمانند. در بینی های استخوانی نتیجه عمل زودتر و بهتر مشخص می شود. در بینی های گوشتی ضخامت پوست زیاد است. همچنین غضروف این نوع بینی ها ضعیف و نرم تر بوده و نوک بینی پهن و بزرگ است. بر روی بینی نیز غدد چربی وجود دارند. در بینی های گوشتی با انجام عمل می توان افتادگی نوک بینی را برطرف کرد و در نتیجه پهن بودن نوک بینی از بین خواهد رفت.
به مدل بینی هایی که در آنها غضروف محکم تر باشد و پوست بینی نازکتر است، بینی های استخوانی گفته می شود. عمل رینوپلاستی روی این نوع بینی ها موجب از بین بردن قوز روی بینی و برآمدگی های آن ‌می شود. بینی های استخوانی برای عمل مناسب تر هستند و جراحی بر روی آنها راحت ‌تر صورت می ‌گیرد. بینی های استخوانی غضروف محکمی دارند و در نتیجه تراشیدن و فرم دادن به غضروف بهتر و راحت تر انجام می شود.


مدل های عمل بینی


به طور کلی جراحی بینی با در نظر گرفتن اثر آن روی بینی شامل سه دسته زیر می باشد:
عمل بینی طبیعی
عمل بینی فانتزی یا عروسکی
عمل بینی نیمه فانتزی
انتخاب هر یک از مدل های عمل بینی با توجه به نوع بینی و تناسب آن با چهره صورت می گیرد. قبل از عمل باید با پزشک خود مشورت کرده و مدل مناسب برای جراحی بینی را انتخاب نمود.