سلامت جسمانی چیست
سلامت جسمانی چیست

سلامت جسمانی چیست ، کلا مربوط به دور بودن از بیماری ها است که از طریق تمرینات ورزشی و فکر و تحریک ذهن، مطالعه کتاب های مناسب و مصرف غذاهای مغذی بدست می آید.

تغذیه متعادل برای حفظ سلامت جسمانی ضروریست. یک رژیم متعادل غذایی شامل انواع ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب ضروری و فیبر می شود رژیم غذایی باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شده است.

 

چه عواملی در سلامتی فرد موثرند 

 

بر اساس سازمان بهداشت جهانی وضعیت خوب یا بد سلامتی برای آدم ها ازطرف محیط و شرایط شان تعیین می شود، وضعیت محیط زیست، محل زندگی، روابط با دوستان و خانواده، ژنتیک، سطح تحصیلات، درآمد، تغذیه سالم، خواب کافی، شرایط سالم کاری، محیط امن برای تن.

 

معرفی حقایقی درباره آمادگی جسمانی 

 

قدرت عضلانی قابلیت هر یک از عضلات برای استفاده از قدرت و اعمال آن به هنگام انجام فعالیت های جسمانی. 2- کاکرد و سلامت دستگاه قلبی عروقی که دستگاه گردش خون و دستگاه تنفسی وظیفه تامین سوخت مورد نیاز بدن در انجام فعالیت های ورزشی بر عهده دارد. 3- انعطاف پذیری به توانایی در حرکت دادن مفصل یا مفاصل در طول دامنه حرکتی بخوص اشاره دارد. 4- استقامت عضلانی که به توانایی عضله در اعمال قدرت و فعالیت کردن به طور مداوم و بدو خستگی اشاره دارد.

 

نتیجه گیری 

 

هرگونه تمرین و فعالیت ورزشی فارغ از این که جزء کدام یک از مولفه های آمادگی جسمانی باشد یا چه تاثیرو نتایجی داشته باشد، اگر به طور روزانه منظم طی روند انجام بگیرد مزایای زیادی برای سلامتی شما خواهد داشت. اگر به اندازه کافی ورزش کنید، هم از لحاظ درونی احساس بهتری خواهید داشت و هم ظاهر شاداب تری پیدا خواهید کرد و افسردگی را هم کاهش می دهد پس از آن غافل نشوید تا به سلامت جسمانی خود هم کمک کرده باشید.