سلامت بدن و شاد زیستن
سلامت بدن و شاد زیستن

سلامت بدن و شاد زیستن ، بهترین و مهمترین دارایی افراد در زندگی فردیست. همه ما میدانیم افرادی که از بیماری های مختلف رنج میبرند، حاضرند برای اینکه یک روز در سلامتی و آرامش باشند، همه چیز خودرا بدهند. 

ما در اینجا به چند نکته حفظ سلامتی میپردازیم. برای سلامتی خود و داشتن زندگی سالم با خود یک مبارزه راه بیندازید مثلا روزی 10 تا شنا بروید، مبارزه های کوچک بدن را آماده نگه می دارد.

راههای حفظ سلامتی


اولین و مهمترین گام نوشیدن حداقل 5 لیوان آب در طول روز میباشد. همچنین 1ساعت پیاده روی در روز سبب سلامت قلب و ریه میشود و از پوکی استخوان جلوگیری میکند. ورزش کردن باعث افزایش طول عمر و سلامت جسمانی میشود به طور میانگین افرادی که در روز 10 دقیقه ورزش میکنند نسبت به افرادی که ورزش نمیکنند طول عمر بیشتری دارند. استرس را از خودتان دور کنید. مثلا به چیزهای مثبت فکرکنید یا کارهایی را انجام دهید که دوست دارید مثلا موزیک موردعلاقه تان را گوش دهید، به دیدار دوست صمیمیتان بروید، دوش آب گرم بگیرید یا فیلم ببینید و... . سیگار و مشروبات الکلی را حذف کنید.

خوراکیهای سلامتی


جوانه گندم و جوانه ماش را به موادغذاییتان اضافه کنید، مصرف اینها یکبار در روز برای بازیابی بدن مفیداست. رژیم غذایی سالم انتخاب کنید. رژیمی که حاوی فیبرباشد مانند میوه جات و سبزیجات و غلات هرچند زمان طولانی برای لاغری طی میکند اما منافع آن در تندرستی بیشتراست. امروزه اکثر افراد از کمبود ویتامینD برخوردارند این مسئله میان ایرانیان شایعتراست پس روزی 10الی15دقیقه از نور خورشیداستفاده کنید. خواب کمتر از 7ساعت برروی سلول های مغزی تاثیرمنفی برجای میگذارد پس نگذارید اینترنت، موبایل و تلفن برروی خواب شما تاثیر بگذارند. اما توصیه مهم برای افراد کارمند و پشت میز نشین برای حفظ تندرستی میتوانید برای کمترخم شدن گردن هنگام تایپ از وسیله ای برای نگه داشتن کاغذها در کنار صفحه کلیدتان استفاده کنید. کیوی چیپسی بخورید، کیوی را خشک کرده و به جای چیپس بخورید زیرا از غلظت خون میکاهد و از بروزانواع سکته جلوگیری میکند.

نتیجه گیری


سلامت بدن و حفظ سلامتی بدن، بهترین و مهمترین دارایی افراد در زندگی فردیست.