سلامت چشم با طب سنتی
سلامت چشم با طب سنتی

سلامت چشم با طب سنتی ، ساختمان چشم انسان شبیه به کره است در قسمت جلوی چشم یک پنجره شفاف به نام قرینه وجود دارد که نور محیط اطراف وارد قرینه می شود.

سپس از مردمک عبور می کند و به عدسی می رسد عدسی نورها را به صورت دقیق در سطح شبکیه متمرکز می کند تا تصویر واضحی روی شبکیه ایجاد می شود چشم انسان قادر به تشخیص 10 میلیون رنگ است.

برخی درمان ها برای ضعف بینایی در طب سنتی 


خوردن روزی دو لیوان شربت انبه همراه با لیمو ترش و بلافاصله بعد از آن یک قاشق مرباخوری روغن زیتون خورده شود، مصرف ترکیب آویشن و نمک قبل و بعد ازغذا، نوشیدن آب باران وشستن چشم با آن و ریختن آن در چشم، حجامت، استفاده از حنا، خوردن زنیان ومغز گردو، مصرف کاسنی خوردن نوشیدن آب فاتر، خوردن گوشت، آب مرزنجوش تازه را گرفته یا خشک آن را جوشانده و دو الی سه قطره در چشم بریزید.

دلایل ضعیف شدن چشم 


چشم نقطه ی حساسی از بدن است که باید در محافظت آن دقت لازم را داشت. عدم استفاده از عینک آفتابی، استفاده بیش از حد از قطره چشم ، ابتلا به سردرد، ضربه یه ساختمان چشم، بی توجهی و عدم رسیدگی به لنز، به مدت طولانی از لنز استفاده کردن، استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته یا با آرایش خوابیدن، عدم انجام معاینات چشم، بیماری های تیروئیدی، تاری دید در اثر دیابت، مشاهده لکه هایی در جلوی چشم، بروز درد در حین یا بعد از خیره شدن به اجسام و محیط اطراف.

نتیجه گیری 


باور بر این است که مشکلات چشمی در اثر نارسایی خون در کبد، زخم کبد، کم خونی و انباشتگی سموم در کبد ایجاد می شود که همگی مانع جریان یافتن خون از میان کبد می شوند، خون کبدها چشم ها را مرطوب و تغذیه میکند.