انواع دستگاه الکساندریت برای لیزر

از لیزر در درمان های مختلف پزشکی استفاده می شود ، یکی از کاربردهای موثر لیزر از بین بردن موهای زائد می باشد . به کمک اشعه ی لیزر می توان به صورت ریشه ای موهای زائد را سوزاند و با موفقیت 80 تا 90 درصدی ، تراکم موهای زائد نواحی مختلف صورت و بدن را از بین برد . امروزه در بسیاری از تبلیغات لیزر موهای زائد می بینیم که به انواع دستگاه الکساندریت مورد استفاده خود اشاره می کنند.

انواع دستگاه الکساندریت برای لیزر

جهت از بین بردن موهای زائد ، پزشک متخصص اشعه ی لیزر را به فولیکول سیاه رنگ مو که حاوی ملانین می باشد ، تابیده و با جذب اشعه ی لیزر در ریشه ی مو و تولید حرارت کنترل شده ، فولیکول های مو به طور موثری سوزانده می شود . بسته به مقاومت موهای ناحیه ی تحت درمان ، به منظور از بین بردن موهای زائد به 6 الی 10 جلسه لیزر درمانی با فاصله ی یک ماهه نیاز خواهد بود . وجود اختلالات هورمونی در فرد ، نتیجه ی حاصل از لیزر درمانی موهای زائد را بی تاثیر خواهد کرد ، لذا قبل از شروع به لیزر موهای زائد باید وضعیت سلامت و هورمون های فرد به طور کامل با آزمایشات و بررسی های لازم توسط پزشک متخصص مورد ارزیابی قرار گیرد .

حذف موهای زائد به روش لیزر درمانی

دستگاه های لیزر مختلفی جهت از بین بردن موهای زائد وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع پوست و موی فرد مورد استفاده قرار می گیرند . لیزر درمانی موهای زائد در افراد دارای پوست روشن و موی تیره و ضخیم بهترین نتیجه را از جلسات لیزر درمانی حاصل کرد زیرا اشعه لیزر در ملانین سیاه رنگ موی تیره جذب خواهد شد و موجب سوزاندن ریشه ی مو می گردد ، در پوست های تیره نیز ملانین وجود دارد که به هنگام لیزر درمانی ، پوست تیره نیز اشعه ی لیزر را جذب خواهد کرد و پوست تغییر رنگ داده و خواهد سوخت ، لذا افراد با موی تیره و پوست روشن بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد  خواهند بود . یکی از پیشرفته ترین و موثرترین دستگاه های لیزر که با درصد بالایی موهای زائد را از بین می برد ، لیزر الکس در كرج می باشد . این دستگاه با طول موج 755 نانومتر و در محدوده ی نور مرئی با خاصیت قابل تنظیم بودن طول موج آن برای انواع پوست و مو کاربرد دارد .

انواع دستگاه الکساندریت برای لیزر

چند نوع دستگاه لیزر الکساندریت وجود دارد ؟

در واقع دستگاه لیزر الکساندریت یک نوع دستگاه می باشد که با قابلیت تنظیم نمودن طول موج آن ، می توان از این دستگاه برای انواع پوست و مو استفاده نمود لذا در افراد با پوست تیره نیز بدون محدودیت و نگرانی از تغییر رنگ و سوختن پوست می توان به لیزر موهای زائد پرداخت و نام بردن انواع دستگاه الکساندرایت در تبلیغات، صحت ندارد و تنها تفاوت انواع دستگاه الکساندریت در سال ساخت این دستگاه ها است که برخی از آنها مربوط به سال 2014، 2016 و 2017 می باشند.  قدرت بالا و از بین بردن موثر موهای زائد در کمترین جلسات درمانی از جمله ویژگی های منحصربفرد دستگاه لیزر الکساندریت می باشد .

کاربردهای لیزر الکساندرایت چیست؟

دستگاه الکساندرایت نوعی اشعه لیزر را تولید می کند که اشعه های انرژی اضافی را از طریق کریستال های الکساندرایت حذف می کند و در نهایت اشعه ای با طول موج 755 نانومتر تولید می شود. در واقع این عدد نشان دهنده میزان نفوذ اشعه در پوست شما است. رنگ اشعه های لیزر الکس در كرج قرمز است. لیزر الکساندرایت می تواند در حالت Q-switch تنظیم شده که بتواند اشعه های با توان بالا را در پالس های کوتاه منتشر کند. این همان چیزی است که لیزر الکس در كرج را برای حذف موهای زائد مؤثر کرده است.