سئو ارزان چگونه عمل می کند؟

سئو سایت تاثیر بسزایی در بهبود رتبه وب سایت دارد. این روش به عنوان یکی از قدیمی ترین روش های دیجیتال مارکتینگ شناخته می شود.

موفقیت در سئوی سایت نیازمند صرف هزینه است. البته همیشه نیاز به هزینه زیاد نیست. برخی از افراد با استفاده از مدیریت هزینه هم می توانند از خدمات سئو سایت بهره مند شوند. سئو ارزان ، نکته ی مهمی است که بسیاری از صاحبان وب سایت ها به آن توجه می کنند. اگر سئو ارزان وب سایت بر اساس اصول سئوی کلاه سفید انجام شود و در تضاد با قوانین گوگل نباشد، خوب است. اما معمولا برخی از سئوکاران برای ارائه ی خدمات سئو سایت ارزان از سئوی کلاه سیاه استفاده می کنند. 

برای سئو سایت ارزان از چه تکنیک هایی می توان استفاده کرد؟

تمام افراد و شرکت ها بودجه ی کافی را برای استفاده از خدمات سئوی حرفه ای ندارند. آنها می توانند با رعایت یکسری تکنیکها، سئو ارزان وب سایت را انجام دهند. 
- کسب و کارهایی که بودجه کمی دارند، بهتر است تا تمرکز خود را بر روی فعالیت های محدودی قرار دهند. برای مثال اگر نمی توانند روزی یک مقاله در وبسایت خود منتشر کنند این کار را هفته ای یکبار انجام دهند. 
- رفع مشکلات فنی سایت : سئوی سایت را بر روی رفع مشکلات فنی آن متمرکز نمایند. این کار، تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت سئو سایت دارد. در این شرایط می توانند مشکلاتی مانند خطاهای 404، ایندکس نشدن صفحات سایت، افزونه های اضافی یا قدیمی در سایت ، موبایل فرندلی و ... را برطرف نمایند. 
- به روز رسانی محتوای قدیمی سایت : بهینه سازی محتوای سایت به وقت نیاز دارد. اما هزینه چندانی ندارد. از طریق این کار می توانید سیگنال های مثبتی برای موتورهای جستجو بفرستید. هنگامی که محتوای قدیمی سایت را به روزرسانی می کنید، گوگل متوجه می شود که سایت شما فعال است. این کار رضایت کاربران را به دنبال دارد. 
- اهمیت دادن به لینک سازی داخلی : استفاده از لینک های داخلی باعث می شود تا گوگل متوجه موضوع و ساختار صفحات و ارتباط آنها با هم شود. این امر نقش مهمی در رتبه دهی گوگل دارد. به یاد داشته باشید که نباید بیش از حد از لینک استفاده نمایید. 
- استفاده از انکرتکست : به کلماتی که در یک متن وجود دارند و به سایت (صفحه) دیگری لینک می شوند، انکرتکست گفته می شود. بهتر است تا به صورت همزمان بر روی تمام قسمت های مهم کار نکنید. سعی کنید در یک بازه ی زمانی مشخص، فقط بر روی یک موضوع تمرکز کنید. با این کار می توانید گام به گام به هدف خود نزدیک شوید. 
- تعیین اهداف درست : معیارهای کلیدی برای تعیین میزان پیشرفت در سئو را به صورت منطقی تعیین کنید. با این کار، زمانی که اعضای تیم سئو به عدد تعیین شده می رسند، انگیزه خوبی پیدا می کنند. 
- استفاده از مهندسی معکوس : این تکنیکی است که در زمان مواجه شدن با محدودیت ها به کار می رود. افراد می توانند برای سئو سایت ارزان از این تکنیک استفاده کنند. آنها با بررسی نقاط قوت و ضعف سایت های رقبا می توانند با هزینه کمی، اطلاعات خوبی به دست آورند. جهت آنالیز رقبا می توانند از ابزارهای رایگان گوگل استفاده نمایند. البته نباید کپی کاری کرد. 
- پر کردن فضای خالی محتوا : بهتر است در مورد موضوعاتی که محتوایی برای آنها نوشته نشده است، مقاله بنویسید و در سایت خود قرار دهید. البته می توانید محتواهای ضعیف سایت خود را بهبود دهید. 
- استفاده از سئو محلی : این کار باعث می شود تا سایت شما در منطقه خاصی رتبه بگیرد. این تکنیک، گزینه ی مناسبی برای کسب و کارهای کوچک و محلی است. 
- خلاقیت : برای این منظور می توانید از بازاریابی چریکی استفاده کنید. در این نوع بازاریابی، از روش های خلاقانه کم هزینه استفاده می شود. یکی از این روش ها، سئوی تصاویر است. با این کار، می توانید در نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید. 
- گرفتن کارآموز : می توانید فعالیت های وقت گیر سئو را به کارآموز بسپارید. 
- تمرکز بر کلمات کلیدی طولانی : جستجو بر روی این نوع کلمات کم است. اما ورودی هدفمند دارند و کسانی که وارد این سایت ها می شوند، احتمال زیادی دارند که تبدیل به مشتری شوند. این روش، برای کسب و کارهای کوچک مناسب است. 
- پیدا کردن کلمات کلیدی پر فروش : کلمات کلیدی را انتخاب کنید که فروش خوبی به دست آورید. همه کلماتی که ورودی خوبی می گیرند باعث فروش بیشتر نمی شوند. ابزار گوگل آنالیتیکس می تواند در این زمینه به شما کمک کند. 

سئو ارزان چیست ؟
- از سئو کلاه سیاه استفاده نکنید. برخی از سئوکاران برای سئوی سایت کسب و کارهایی که بودجه کمی دارند از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند. این ترفندی برای فریب گوگل است. در نهایت برای وب سایت ضرر دارد. 
- بهینه سازی سئو خارجی سایت : این کار اهمیت زیادی دارد. سئوکاران حرفه ای وقت کافی را برای به دست آوردن بک لینک های مفید قرار می دهند. آنها تحقیقات زیادی در زمینه انتخاب سایت برای رپورتاژ، ساخت بک لینک و ... انجام می دهند. 
- افزایش سرعت سایت با هزینه کم : سرعت بارگذاری سایت نقش مهمی را در افزایش بازدیدکنندگان دارد. با صرف هزینه کمی می توانید کدهای سایت را تمیز کنید و قطعات کند آن را حذف نمایید. 
- جدی گرفتن کپی رایتینگ : یکی از مهم ترین تکنیک های سئو ارزان، توجه به تیترها و توضیحات صفحات سایت است. انتخاب عنوان و توضیحات جذاب و مرتبط با موضوع محتوا می تواند شانس کلیک خوردن مطلب شما را افزایش دهد. کپی رایتینگ ، مهارتی است که با به کار گیری آن می توانید میزان کلیک و رتبه سایت خود را بهبود دهید.