یکی از مدل های خوب ویلچر برقی در تصویر زیر ویلچر برقی آساچیر است که مدل های مختلفی دارد. در آن زمان یک مخترع ناشناس ویلچری را برای فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا طراحی کرد. او اولین کسی بود که ویلچر خودکششی را اختراع کرد. ویلچر برقی راحتی بالایی را برای مصدوم فراهم می کند، صندلی های بزرگ و تکیه گاه های استاندارد نیز به جلوگیری از خستگی کمک می کند، اما مزیت ویلچرهای معمولی قابل حمل بودن آنهاست.مواد اولیه سازنده ویلچر نیز باید در نظر گرفته شود.

ویلچر برقی ایستا

چرخ های بادی سرعت بالاتر و وزن کمتری دارند اما احتمال پنچری آن ها وجود دارد که به دلیل شرایط فیزیکی افراد ویلچری در حال حاضر تعمیر آن مشکل است. به طور کلی، ویلچرهای دستی و برقی برای افرادی که طیف وسیعی از مشکلات حرکتی از جمله قطع عضو، آرتریت، فلج مغزی، فلج اطفال، دیستروفی عضلانی، آسیب نخاعی، اسپینا بیفیدا، سکته مغزی و همچنین افرادی که مشکلات حرکتی را تجربه می‌کنند، مناسب است.

یکی از دغدغه های افرادی که نیاز به توانمندسازی دارند، رانندگی با ویلچر خوب با کیفیت، راحتی و عمر طولانی است. پارامترهای قد و وزن هر فرد برای میزان راحتی موثر است. ویلچرها سایزهای مختلفی دارند و ظرفیت تحمل وزن آنها نیز متغیر است.تقریبا همه ویلچرها تا وزن 90 یا 100 کیلوگرم را تحمل می کنند اما برای ویلچرهای جلویی اینطور است. برای جلوگیری از خطرات و محکم نگه داشتن ویلچر ضروری است تا بتوان ویلچرهایی با ظرفیت بار بیشتر و ابعاد بزرگتر برای افراد سنگین وزن آماده کرد.

ویلچر برقی

اگر اغلب نیاز به حرکت دارید، بهتر است ویلچرهایی با وزن سبک و تاشو انتخاب کنید. در عین حال تکیه گاهی برای حرکت و نشستن کاربر است. زاویه نشستن در ویلچر بسیار مهم است و بسته به نوع کاربرد آن متفاوت است. اندازه، نحوه قرارگیری چرخ ها، الگوی حرکت، نحوه قرارگیری فرد و در نهایت قیمت با سایر ویلچرها کاملا متفاوت است. لازم است سیستم ایمنی و صندلی چرخدار این افراد با توجه به ویژگی هایشان متفاوت باشد تا سلامت آنها به خطر نیفتد.

البته با توجه به برندها و مدل های معروف ویلچر برقی، انتخاب معمولا سخت است و بهتر است قبل از خرید از فیزیوتراپیست ها، متخصصان کاردرمانی و توانبخشی مجرب کمک بگیرید تا بتوانید مناسب ترین ویلچر را برای خود بیابید و در هزینه خود صرفه جویی کنید.

یک سوال بسیار ساده اما مهم هنگام خرید ویلچر، باید در نظر داشته باشیم که آیا ویلچر برقی تاشو برای استفاده موقت چند ماهه است یا چند سال از آن استفاده خواهیم کرد؟ ویلچرها می توانند مانند هر چیز دیگری باشند شما گاهی اوقات مشکل فنی دارید هزینه چرخ‌ها و ترمزهای ویلچر متغیرهایی هستند که بر هزینه‌های سربار در طول دوره استفاده تأثیر می‌گذارند.

ویلچر برقی به دلایل مختلف، محصولاتی که در گذشته توسط مدل های چینی با قیمت ارزان عرضه می شدند در حال حاضر (دسامبر 2018) یا موجود نیستند یا قیمتشان بالا رفته و برای خیلی ها مقرون به صرفه نیست و ترجیح می دهند تعطیلات این مبلغ را روی ویلچر بگذرانند یا مدل غیر چینی بخرند یا نگه دارند که البته می تواند منجر به بیشتر – افزایش بیشتر قیمت ها یا صرف مقدار پس انداز که برای این منظور اختصاص داده اند.