قیت لوله مانیسمان سبک
قیت لوله مانیسمان سبک

قیمت لوله مانیسمان سبک ، لوله های فلزی ( فولادی) از محصولاتی هستند که در صنعت فولاد تولید می شوند. لوله های کربن استیل و ST-37 از انواع لوله های فولادی پرکاربرد می باشند. لوله های کربن استیل به لوله های درزدار، بدون درز( مانیسمان) و لوله های گالوانیزه تقسیم می شوند.


لوله های مانیسمان یا بدون درز، لوله هایی از جنس فولاد می باشند که در آنها خط جوش وجود ندارد. این لوله ها در برابر فشار، تنش های فیزیکی ، تغییرات آب و هوایی و ... مقاومت بالایی دارند. به همین دلیل در صنایع حساس مانند صنعت نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، کشتیرانی و... مورد استفاده قرار می گیرند. قدرت تحمل فشار بالای لوله های مانیسمان، باعث شده تا استقبال متخصصین از این نوع لوله بیشتر باشد. لوله های مانیسمان بر حسب اندازه قطر و رده ضخامت شناخته می شوند. این لوله ها در اندازه های مختلفی تولید و در بازار عرضه می شوند. رده های 10، 20 و 30 لوله های مانیسمان دارای ضخامت کمی هستند. به همین دلیل به آنها لوله مانیسمان سبک گفته می شود. در برخی مواقع از لوله های مانیسمان سبک به عنوان جایگزینی برای لوله های درزدار استفاده می کنند. در بین رده های مختلف لوله های مانیسمان ، سه رده 20، 40 و 80 بسیار پرکاربرد می باشند. لوله های مانیسمان دارای سطحی کاملا یکنواخت می باشند که این مسئله باعث می شود تا نصب اتصالات بر روی آنها به راحتی اماکن پذیر باشد.
با توجه به اینکه هزینه تولید لوله های مانیسمان سبک نسبت به رده های دیگر کمتر است ، قیمت لوله مانیسمان سبک در بازار نسبت به انواع دیگر آن ارزان تر می باشد.
میزان تولید لوله های مانیسمان سبک در کشور، پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان نیست. بنابراین شرکت های وارد کننده لوله مانیسمان محصولات مورد نیاز خود را از کشورهای اروپایی و چین تهیه می کنند.
عوامل مختلفی در تعیین قیمت لوله مانیسمان سبک تاثیرگذارند. از این عوامل می توان به وزن لوله، ضخامت، سایز، کیفیت، شرکت و کشور تولید کننده، برند، گارانتی و ... اشاره کرد. مهم ترین تولید کننده های لوله مانیسمان سبک در دنیا ، کشورهای ایران، هند، روسیه، ایتالیا، چین و آلمان می باشند. قیمت لوله مانیسمان سبک چینی نسبت به بقیه ارزان تر می باشد. با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور و نوسانات ارز، قیمت لوله مانیسمان سبک هم دچار تغییراتی شده است. شما می توانید برای آگاهی از موجودی و قیمت لوله مانیسمان سبک به سایت شرکت های معتبر مراجعه نمایید.